Graudu kodinātāji

Sēklas pirms sējas jākodina, lai ierobežotu augu slimību izraisītos ražas zudumus. Kodināšana ierobežos arī citas slimības, kuru ierosinātāji saglabājas sēklā vai uz sēklas, kas nav minētas tabulā, atkarībā no preparāta. Sēklu kodināšanu veic sēklu kodināšanas mašīnās.

Ja saimniecības sējumos iepriekšējos gados tikusi konstatēta kviešu pundurmelnplauka, kviešu sēklas materiāla kodināšanai vēlams izmantot kodni, kuras sastāvā ir darbīgā viela difenkonazols. Slimības ierosinātājs var būt uz sēklas vai arī augsnē, kur tas var saglabāties līdz septiņiem gadiem

Bioloģiskajā lauksaimniecībā cietās melnplaukas daļēji var ierobežot, pirms sējas sēklas rūpīgi kalibrējot un sējai izmantojot rupjāko graudu frakciju. Sēklas ar augstāku absolūto svaru ir ar augstāku dīgšanas enerģiju.

Ja rudzu (vai kviešu) sēklas materiālā ir melnie graudi (vilka zobi) vai to fragmenti, slimības ierobežošanai vēlams izmantot kodni, kuras sastāvā ir darbīgā viela triadimenols. Savukārt rapšiem viena no izplatītākajām un postošākajām slimībām ir baltā puve, kuras attīstībai pašreizējais Latvijas mitrais un siltais laiks ir labvēlīgs. Vislielākais rapšu slimību risks pastāv atkārtotajos sējumos.

Sazināties ar mums

Sazināties ar mums

Graudaugu sēklu kodinātājs PNSh- 3-01 “Fermer” P

Kodinātājs PNSh-3-01 “Fermer” P ir caurplūdes tipa, kas paredzēts dažādu kultūraugu sēklu kodināšanai ar ražību no 1- 3,0 t/h.

Šis modelis ir piemērots mazām un vidējām saimniecībām. Kodinātājs vītne ir aprīkota ar poliuretāna lāpstiņām, lai nodrošnātu saudzīgu kodināšanas procesu, kas piemērots arī pupām un zirņiem.

Kodinātājs paredzēts gatavā sēklas materiāla iekraušanai “Big- Bag” maisos.

…Kodinātājs ir pārvietojams, un pilnībā nokomplektēts darbam.

Priekšrocības:

 • Vienkāršas konstrukcijas;

 • Pārvietojams;

 • Vienkārša un saprotama vadība;

 • Precīza kodnes padeve;

 • Demokrātiska cena.

Sazināties ar mums

Graudaugu sēklu kodinātājs PNS-5 un PNS-5-01

Sēklu kodinātājs PNS- 5 un PNS-5- 01 ir paredzēti dažādu kultūraugu sēklu kodināšanai ar ražību no 2,0- 5,0 t/h.

Šie kodinātāji ir paredzēti vidēja lieluma zemnieku saimniecībām. Kodinātāja modelis PNS-5 paredzēts gatavā sēklas materiāla iekraušanai mazajos 50kg maisos vai transportierī.

Savukārt modelis PNS-5- 01 ir nostiprināts uz konstrukcijas un pacelt augstumā H- 1,50m, lai nokodināto materiālu iekraut Big- bag tipa maisos. Kodinātājiem ir lēngaitas gliemežtransportieris ar lāptiņu tipa vītni aprīkotu ar poliuretāna lāpstiņām, lai nodrošinātu saudzīgu kodināšanu, kas piemērots arī pupām, zirņiem, saulespuķēm un sojai.

Vītne un gliemžtransportiera korpuss izgatavots no nerūsējošā tērauda. Gliemežtransportieris aprīkots ar griešanās ātruma regulāciju un sēklu daudzuma skaitītāju.

Kodnes šķidruma tvertne aprīkota ar hidraulisko maisītāju. Kodinātājs ir paredzēts strādāt ar vienu kodināšanas šķidrumu.

Priekšrocības:

 • Vienkāršas konstrukcijas;

 • Pārvietojams;

 • Vienkārša un saprotama vadība;

 • Demokrātiska cena.

Sazināties ar mums

Graudaugu sēklu kodinātājs PKS- 20 un PKS- 20 PT

Graudu kodinātāji PKS- 20 un PKS- 20 PT ir lieljaudas sēklu kodināšanas iekārtas, kas paredzētas lielām saimniecībām un sēklu sagatavošanas kompleksiem.

To ražība ir no 3- 18t/h. Tie ir stacionāri, kameras tipa caurplūdes kodinātāji. Kodinātāju materiāls tiek kodināts divās pakāpēs: Primārā- kodināšanas kaberā un sekondārā- izkraušanas lāpstiņu gliemežtransportierī.

Visas sastāvdaļas, kas ir saskarē ar kodināto materiālu un kodni ir izgatavotas no nerūsējošā tērauda, ir viegli izjaucamas un iztīrāmas.

Ši modeļi ir paredzēti strādāt ar vārāk kā vienu kodni. Modelis PKS- 20 ir aprīkots ar 2 sūkņiem n 2 darba šķidruma tvertnēm, kur uzpilda ar ūdeni sajauktu maisījumu. Iekārta ir aprīkota ar automātisko vadību, kas pati kontrolē visu kodinātāja darbību atkarībā no iestatījumiem. 

Modelis PKS-20 PT tiek izgatavots pēc katra klienta individuālajām prasībām. Tas paredzēts aprīkot ar 2 līdz 4 sūkņiem dažādu ķīmiju sajaukšanai. Šim modelim ūdens un ķīmijas padošana ir pilnībā atdalīta un nav nepieciešama maisījuma iepriekšējā sajaukšana vienotā tvertnē. Pēc iestatījumiem un plūsmas ražības kodinātājs pats automātiski sajauks darba šķidrumuvajadzīgajās proporcijās pirms padošanas uz sēklu kodināšanas kameru.

Šie modeļiem ir iespēja automātiski mainīt uzkraušanas un izkraušanas materiāla padošanas ātrumu. Tie var tikt aprīkoti ar līmeņa sensorium un materiāla svēršanas opciju. Kodinātājus ir iespēja nokomplektēt ar priekšbunkuru un pacelt augstumā, lai var uzkraut BIG- BAG maisus.

Priekšrocības:

 • Liela jauda;

 • Vienkāršas konstrukcijas;

 • Ērta apkalpošana;

 • Demokrātiska cena.